PRZEDSTAWICIELE SAMORZĄDU SZKOLNEGO:

Opiekunowie Samorządu Szkolnego:
Monika Biszkont, Paulina Wiraszka, Marcin Mordalski

AKCJE ZORGANIZOWANE PRZEZ SAMORZĄD SZKOLNY
W POSZCZEGÓLNE DNI TYGODNIA:

• Poniedziałek:

Dzień wody.

W każdy poniedziałek przynosimy do szkoły wodę i ją pijemy.

• Wtorek:

Dzień ciszy.

Każdy wtorek jest dniem ciszy, tzn. uczniowie ze wszystkich klas powinni zachowywać się ciszej niż zwykle. Za każde „przewinienie” otrzymują zadanie do wykonania. W każdym tygodniu inne.

• Środa:

Dzień z owocem lub warzywem.

W naszej szkole każda środa jest dniem, w którym wszyscy uczniowie powinni na drugie śniadanie przynieść owoc lub warzywo, jemy go na wyznaczonej przerwie. Klasa, w której chociaż jedna osoba tego nie zrobi nie otrzymuje punktu do konkursu Ekstraklasy.

• Czwartek:

Dzień 100% pracy domowej.

Każdy czwartek jest dniem z pracą domową, tzn. wszyscy uczniowie muszą mieć odrobioną pracę domową z każdego przedmiotu. Klasa, w której chociaż jedna osoba tego nie zrobi nie otrzymuje punktu do konkursu Ekstraklasy.

• Pierwsze piątki miesiąca:

Dzień elegancji.

W pierwsze piątki miesiąca przychodzimy elegancko ubrani. Panie/dziewczęta przychodzą w spódnicy/sukience lub w eleganckich spodniach i bluzce, która jest jednym z atrybutów kobiecości, a panowie/chłopcy w koszuli. Szykowny ubiór zwalnia w tym dniu od odpowiedzi ustnej.

Szkolny Konkurs Ekstraklasa

Comiesięcznym podsumowaniem powyższych akcji samorządowych jest Szkolny Konkurs Ekstraklasa. Zliczane są punkty każdej klasy. Za każdy dzień można otrzymać 1 punkt do comiesięcznego konkursu „Ekstraklasa”. Ta która ma ich najwięcej i nie spadła poniżej określonego na początku miesiąca minimum (nie mniej niż 2 pkt.) zostaje wybrana ekstraklasą. Nagrodą klasy, która zdobędzie najwięcej punktów (powyżej 15) jest pierwszy tydzień następnego miesiąca bez pracy domowej.

INNE UROCZYSTOŚCI PLANOWANE PRZEZ SAMORZĄD SZKOLNY:

- Andrzejki

(dyskoteka, kącik wróżb, sprzedaż napoi, poczęstunku, bransoletek)

-Mikołajki

(poczta świąteczna – 1zł za wysłanie kartki do dowolnej osoby ze społeczności szkolnej)

-Karnawał

(bal przebierańców, konkurs na najlepszą ręcznie robioną maskę karnawałową)

-Tłusty Czwartek

(sprzedaż pączków, faworków, napoi)

-Walentynki

(poczta walentynkowa, 50gr za walentynkę)

-Dzień Kobiet