Dzień Postaci z Bajek

5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z  Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu.

To nietypowe święto obchodziliśmy 8 listopada - dzieci przybyły do przedszkola w pięknych  bajkowych strojach, bawiły się przy muzyce, kolorowały bajkowe obrazki oraz rozwiązywały zagadki. Wysłuchały fragmentów znanych bajek i rozpoznawały ich tytuły.

Został także rozstrzygnięty I Gminny Konkurs Plastyczny pt. ,,Moja ulubiona postać z bajki’’, gdzie w kategorii 3/4 latki Milena Kierepka zajęła II miejsce a Szczepan Chłopek zajął I miejsce. W kategorii 5/6 latki Oskar Domański zajął II miejsce.

Wspólne świętowanie dostarczyło przedszkolakom bardzo wiele radości, a jednocześnie przypomniało wszystkim o nieocenionej i ponadczasowej wartości czytania dzieciom książek.