Informacja dla uczniów i rodziców

• Od 25 marca 2020r. w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty nauczanie będzie realizowane w formie kształcenia na odległość

• Obecny stan przepisów wskazuje na realizację nowego materiału, który wynika z obowiązującego w szkole programu nauczania.

• Rodzice i uczniowie otrzymują materiały od nauczycieli do godziny 20:00 każdego dnia, aby dzieci miały możliwość ich realizacji następnego dnia.

• Uczniowie realizują zajęcia zgodnie z planem i otrzymanymi materiałami.

• Prace domowe zadawane przez nauczycieli, uczniowie przesyłają do nauczycieli poszczególnych przedmiotów w dowolnej formie ustalonej z nauczycielem, np.: skany lub wyraźne zdjęcia prac odręcznych, teksty pisane komputerowo, prezentacje Power Point, rozwiązania w programie Word, nagrania czytanych tekstów lub śpiewanych piosenek, krótki opis, zdjęcie lub filmik wykonywanych ćwiczeń fizycznych.

• Nauczyciele w swoich materiałach udostępniają kontakt mailowy i telefoniczny. W przypadku dodatkowych wyjaśnień rodzic lub uczeń może kontaktować się z danym nauczycielem telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej w godz. pracy ( jak w tygodniowym rozkładzie zajęć).

• Przesyłane prace będą oceniane przez nauczycieli poszczególnych przedmiotów zgodnie z przedmiotowym systemem oceniania dostosowanym do zdalnego nauczania.

• Ocena będzie uwzględniała przede wszystkim systematyczność, terminowość, wkład pracy i twórczy wysiłek dzieci wnoszony w wykonywanie zadań lub projektów.

• Obecny sposób komunikacji z uczniami obowiązuje do końca tygodnia – 10.04.2020r.

• Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych –polecanych przez MEN zamieszczonych na stronie internetowej szkoły.